GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 4446347
*
nr 444 6347
Skål
keramik, dia59
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2006
kl 16:21:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 18:48:23
1
450 kr
18/12 14:01:28
2
450 kr
18/12 14:02:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:27
-
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49
-
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
*
Skål
nr 444 6347
Skål
keramik, dia59
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 18:48:23 | 1 | 450 kr |
18/12 14:01:28 | 2 | 450 kr |
18/12 14:02:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:18 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:27 -
5053 Skål
Glas. Signerad. Diameter: 22cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:01
-
5081 Skålar & vas
5 delar, bland annat Höganäs. Längd: 12-17 cm, dju..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:49 -
5010 Skålar med lock
+ fat, 2 + 2 delar, Nysilver / träknopp, Råström. ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
5009 Skålar på fot
Ett par, silver, Birmingham England, Genombruten d..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53